Eko Higjiena

Policia sekuestron pushkë gjuetie e fishekë, në një fshat të Gjilanit

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në fshatin Kravaricë, të Gjilanit është raportuar se një person i dyshuar mashkull kosovar dyshohet se ka shtënë me armë zjarri.

Fidanishtja

Njësitë policore kanë bastisur shtëpinë e të dyshuarit ku kanë gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie dhe pesë fishekë.
Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/