Policia sekuestron kartëmonedha false, në një bankë në Gjilan

Gjilan – Në rrugën “Nënë Tereza” në Gjilan ankuesi mashkull kosovar punonjës i një filiali të një banke, ka raportuar se një kartëmonedhë prej 50 (pesë dhjetë) € dyshohet të jetë e falsifikuar.

Njësitë relevante policore iu kanë përgjigjur rastit dhe kanë sekuestruar kartëmonedhën.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka udhëzuar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS