Policia në Gjilan sekuestron para të falsifikuara dhe marihuanë

Gjilan – Në lagjen “Arbëria” në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në afërsi të veturës së tij është gjetur dhe sekuestruar një cigare me peshë 0.77 gram e cila dyshohet të jetë e llojit marihuanë.

I dyshuari ka pranuar se cigarja ka qenë e tij. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

Poashtu në Gjilan ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se nga i dyshuari mashkull kosovar ka pranuar 3×50 euro kartëmonedha që dyshohen se janë të falsifikuara. Rasti nën hetime njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS