Policia ndalon dy kamion që kontrabandonin 15 kafshë

Viti – Njësiti patrullues në bazë të urdhëresës ka kontrolluar dy kamionë të cilët i drejtonin dy të dyshuar meshkuj shqiptar të cilët kishin të ngarkuar 15 kafshë pa dokumente përcjellëse.

Me aktvendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).