Policia me ligjërata nëpër shkolla, për pasojat nga mjetet pirotektnike

Gjilan – Policia e Kosovës njësitet e policisë në komunitet nga stacioni policor i Gjilanit të enjtën kanë realizuar ligjëratën e radhës me nxënësit e shkollës fillore “Nazim Hikmet” në fshatin Doberqan të Gjilanit.

Pasi që jemi në prag të festave të fund vitit ligjërata është orientuar në shpjegimin dhe vetëdijesimin e fëmijëve për rrezikun dhe pasojat nga mjetet piroteknike.

Në ligjëratë kanë marr pjesë rreth 120 nxënës të klasave të ulëta si dhe Drejtori i kësaj shkolle dhe mësimdhënës, mësimdhënësit dhe nxënësit janë falënderuar për ligjëratën dhe kanë shprehur shumë interesim përmes pyetjeve të ndryshme.

Policia e Kosovës që nga tani apelon që mos të përdoren mjetet piroteknike nga personat e pa autorizuar e veçanërisht fëmijët për festat e fundvitit thuhet në njoftimin e policisë së Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).