Policia konfiskon substanca narkotike në veturën “Alfa Romeo” në “Kodrën e Dëshmorëve”

Gjilan – Të martën rreth orës 00:30, Policia e Kosovës Njësiti për Reagim të Shpejtë në Gjilan derisa kanë qenë në patrullim rutinë në lagjen “Kodra e dëshmorëve” këtu në Gjilan, kanë hasur veturën “Alfa Romeo” ngjyrë e zezë me tabela 06 të parkuar, ku në brendi të veturës kanë qenë 3 personat. Gjatë kontrollit të vozitësit shqiptar shtetas i Kosovës (i dyshuar), në qantën e krahut i janë gjetur: Dy qese me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuanë, një qese të vogël me narkotikë të dyshuar, një peshore elektronike, një mulli për bluarjen e marihuanës.

Te dy pasagjerët nuk është gjetur asgjë e dyshuar. Hetuesit nga njësiti anti drogë iu kanë përgjigjur rastit dhe personat e dyshuar janë arrestuar dhe sjell në stacion policor në Gjilan për intervistim.

Është bërë matja e dëshmive, ku në qeset me marihuanë ka rezultuar njëra me peshë prej 163 gram, kurse tjetra 9.5 gram, kurse substancë tjetër e dyshuar e llojit Amfimitaminë ka peshuar 7.5 gram të cilëve iu është bërë testi fushor dhe të njëjtat kanë rezultuar pozitiv në teste fushore.

I dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë, kurse, procedohet ne PTH ka thënë toger Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).