Policia konfiskon substanca narkotike në dy lagje të Gjilanit

Gjilan – Policia e Kosovës ka kontrolluar në dy lagje të qytetit dhe ka konfiskuar nga dy të dyshuar substancë narkotike.

Në rrugën “Esat Berisha” në Gjilan gjatë kontrollit te i dyshuari mashkull kosovar është hasur dhe konfiskuar një sasi e vogël e substancës narkotike e llojit marihuanë me peshë 6 gram, një pako rizlla dhe një grinder.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Edhe tek “Kodra e Dëshmorëve” në Gjilan gjatë kontrollit te i dyshuari mashkull kosovar është hasur dhe konfiskuar një sasi e vogël e substancës narkotike e llojit marihuanë me peshe 1.8 gram, një pako rizlla dhe një grinder.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).