Policia konfiskon substanca narkotike në dy lagje të Gjilanit

Gjilan – Policia e Kosovës ka kontrolluar në dy lagje të qytetit dhe ka konfiskuar nga dy të dyshuar substancë narkotike.

Në rrugën “Esat Berisha” në Gjilan gjatë kontrollit te i dyshuari mashkull kosovar është hasur dhe konfiskuar një sasi e vogël e substancës narkotike e llojit marihuanë me peshë 6 gram, një pako rizlla dhe një grinder.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Edhe tek “Kodra e Dëshmorëve” në Gjilan gjatë kontrollit te i dyshuari mashkull kosovar është hasur dhe konfiskuar një sasi e vogël e substancës narkotike e llojit marihuanë me peshe 1.8 gram, një pako rizlla dhe një grinder.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS