Policia konfiskon substanca narkotike, 11 qese marihuanë

Gjilan – Policia e Kosovës njësitet anti drogë që veprojnë në Gjilan, me 11 shtator 2018, rreth orës 14:00, gjatë patrullimit kanë ndalur të dyshuarin shqiptar, dhe gjatë kontrollimit tek i dyshuari janë gjetur 11 qese të mbushura me substancë narkotike.

Substanca e dyshuar është konfiskuar, i është bërë testi fushor i cili ka rezultuar e llojit marihuanë, me peshë 15.7 gram. I dyshuari është intervistuar nga hetues policor në prani të avokatit mbrojtës.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe ndalur në mbajtje për 48 orë. Rasti në Prokurorinë Themelore njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).