Policia konfiskon marihuanë e thika në afërsi të një shkolle fillore

Gjilan – Policia e Kosovës njësitet anti drogë nga shtabi qendror që veprojnë në Gjilan, gjatë punës operative “Stop Drogave në Shkolla “, në afërsi të shkollës fillore “Thimi Mitko“ kanë kontrolluar dy persona dhe gjatë kontrollit, tek i njëri i dyshuar është gjetur një sasi e dyshuar e substancës narkotike e llojit marihuanë e mbështjellë me qese të plastikës, si dhe është gjetur një thikë gjuetie me gjatësi 24.5 cm.

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor, sasia e dyshuar është konfiskuar, pas testit fushor ka rezultuar e llojit marihuanë, me peshë 2.8 gram. Me vendim të prokurorit të shtetit rasti procedohet procedurë të rregullt në Prokurorinë Themelore njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).