Policia konfiskon armë në Zhegër

Gjilan – Në fshatin Zhegër, të Gjilanit me urdhëresë të Gjykatës është kryer një kontroll në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar, mirëpo asgjë e dyshimtë nuk është gjetur. Vëllai i të dyshuarit të dytë ka dorëzuar një pushkë të gjuetisë, një karikator të zbrazët, një brushë për fshirje të tytës një shënjestër dhe paketimi për vendosjen e armës (të gjitha pronë e të dyshuarit të dytë i cili jeton jashtë vendit).

Rasti vazhdon të hetohet nga policia./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS