Eko Higjiena

Policia konfiskon armë në Viti, në Gjilan arrestohet një shtetas i Maqedonisë

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në fshatin Sllatinë e Epërme, të Vitisë gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar është gjetur dhe konfiskuar një armë e zjarrit e llojit pistoletë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Mobi Casa

Kurse në fshatin Shurdhan, të Gjilanit lidhur me rastin, më 14.02.2024 është arrestuar i dyshuari shtetas i Maqedonisë së Veriut dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/