Policia konfiskon armë dhe municion në Gjilan

Gjilan – Në rrugën “Idriz Seferi”, në Gjilan është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, pasi që gjatë kontrollit në banesën e tij është gjetur dhe është konfiskuar arma-pistoletë me një karikator me dy fishekë të kalibrit 9 mm.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).