Policia i kushton rëndësi trajtimit të viktimave të krimit, në veçanti të krimeve të urrejtjes

Gjilan – Zyrtar të Policisë së Kosovës nga të gjitha stacionet policore, Drejtoria Rajonale dhe anëtarët e Komiteteve Lokale për Siguri Publike nga rajoni i Gjilanit, morën pjesë në punëtorinë e organizuar nga OSBE për ngritjen e vetëdijes mbi natyrën e ndjeshme të krimeve me motiv paragjykimi, gjatë së cilës edhe u fuqizua bashkëpunimi i ndërsjellë i policisë me forume të sigurisë në ofrimin e mbështetjes dhe shërbimeve për viktimat e krimeve të urrejtjes.

Policia e Kosovës, në vazhdën e aktiviteteve të saja, vazhdon t’i jap rëndësi trajtimit të viktimave të krimit, në veçanti viktimave të krimeve të urrejtjes, gjithmonë në bashkëpunim të ngushtë me qytetarët.

Policia e Kosovës gjithmonë punon dhe vepron për të mirën e qytetarëve të saj dhe krijimin e një ambienti të qet dhe prosperues për të gjithë thuhet në njoftimin e Ismet Hashanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).