Policia e Kosovës takon fëmijët e kopshtit “Dardania”

Gjilan – Të enjtën rreth 30 fëmijë nga kopshti “Dardania” në Gjilan së bashku me edukatorët dhe prindërit kane vizituar Stacionin policor në Gjilan.

Fëmijët janë mirëpritur nga zyrtarët e njësisë në komunitet dhe kanë vizituar stacionin dhe zyrat ku zhvillohet puna e zyrtarëve policore.

Vizita e fëmijëve është realizuar në vigjilje të ditës së pavarësisë së shtetit.
Fëmijët, edukatorët dhe prindërit janë shprehur të kënaqur dhe mirënjohës për pritjen që u është bërë nga ana e oficerëve të policisë së Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).