Policia e Kosovës njësitet e hetimeve në Gjilanit kanë arrestuar një të dyshuar për vepra penale “Vjedhje e rëndë”

Gjilan – Me 19 prill 2019, rreth orës 09:40, ishte paraqitur një rast “Vjedhje e rëndë” që kishte ndodhur në një objekt shumëkatësh qe është ne ndërtim e sipër këtu në Gjilan. Sipas ankuesit në objektin e tij nga person-a , të panjohur ju kishin vjedhur kabllot e rrymës elektrike në gjatësi: 2388m duke i shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Policia e Kosovës njësitet hetuese të stacionit policor të Gjilanit përmes rrugëve operative pas një pune mirë të organizuar sot me 12 shtator 2019 kanë arritur që ta identifikojnë të dyshuarin, e kësaj vepre, L. H. (1993), shqiptar shtetas i Kosovës.

I njëjti është arrestuar nga policia e Kosovës dhe është intervistuar në prezencë të avokatit të tij të caktuar sipas detyrës zyrtare.

Janë gjetur prova të qëndrueshme që ky i dyshuar besohet të jetë i involvuar në këtë rast “vjedhje e rëndë”.
Po ashtu ky i dyshuar besohet të jetë i involvuar edhe në së paku tri raste tjera , kryesisht vjedhje të kabllove të rrymës elektrike.
Lidhur me ecurinë e zhvillimit të hetimeve të këtyre rasteve janë përfill të gjitha procedurat e parapara ligjore.
Ndaj te dyshuarit është caktua masa e ndalimin për 48 ore. Rasti në PTH./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).