Policia e Kosovës në aksion kundër lojërave të fatit, bastisen pesë lokacione

Gjilan – Gjatë kontrollit tek njëri nga lokalet e kontrolluara janë gjetur dhe konfiskuar tri shtëpiza kompjuterike, një printer që kanë shërbyer për lojëra të fatit “Keno, Racing Dogs dhe Bastore”, dhe disa tiketa të cilat do të shërbejnë si dëshmi relevante për gjykatë.

Me 21 qershor 201, Policia e Kosovës Njësiti i Hetimeve Kundër Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit nga qendra që veprojnë në Gjilan, përmes rrugëve operative kanë pas informata të qëndrueshme se në disa lokacione dyshohet se janë duke u organizuar “Lojërat e Fatit” të ndaluara me Vendimin e fundit të Qeverisë së Kosovës dhe në lidhje me këto informata janë identifikuar pesë pika (lokacione) të dyshuara.

Pas sigurimit të informacioneve të nevojshme me 21 qershor 2019 me Urdhër kontrolle të lëshuar nga Gjykata, janë kryer bastisje në pese lokacione, lokale publike në Rajonin e Gjilanit. Gjatë kontrollit tek njëri nga lokalet e kontrolluara janë gjetur dhe konfiskuar tri shtëpiza kompjuterike, një printer që kanë shërbyer për lojëra të fatit “Keno, Racing Dogs dhe Bastore, dhe disa tiketa të cilat do të shërbejnë si dëshmi relevante për gjykatë.

Dy të dyshuar pas intervsitimit u është caktuar masa e ndalimit për 48 orësh në qendrën e ndalimi. Rasti nën hetime njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).