Policia e Kosovës ka konfiskuar armë dhe municion në fshatin Drobesh të komunës së Vitisë

Viti – Të enjtën duke filluar nga ora 15:10, policia e Kosovës stacioni policor në Viti, në bazë të urdherkontrollit të lëshuar nga Gjykata kompetente për krime të renda në Gjilan, ka realizuar kontroll të shtëpisë dhe lokaleve përcjellëse në dy lokacione të ndara në fshatin Drobesh, tek personat A.I. (1947) dhe B. I (1955), me ç`rast gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar:

Te i dyshuari A.I.
-Pushkë automatike AK-47 me mbështetëse metali
-Pushkë automatike AK-47 me mbështetëse druri
-Katër(4) karikator të PA
-Tridhjetë e katër (34) fishek të PA -AK47
Ndërsa tek i dyshuari B.I. janë konfiskuar:
-Një pushkë automatikeTompson
-Një pushkë përsëritëse karabin 11P
-Dy (2) karikator dhe
– tri (3) bajoneta të pushkës.

Palët janë intervistuar në bazë të procedurave ligjore.
Me urdhër të prokurorit rasti procedohet në ne procedurë të rregullt ka njoftuar Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS