Policia e Kosovës bashkë me organet Komunale janë takuar që të punojnë bashkë për një ambient të pastër Hapësinore

Gjilan – Komandanti i Stacionit të Policisë në Gjilan, Major Alban Ramushi, me bashkëpunëtor ka pritë në një takim pune Drejtorin e Drejtorisë së Inspeksionit Komunal, z. Nevzad Rushiti, si dhe me Inspektorët e Mjedisit, me të cilët u diskutua rreth thellimit edhe më të madh të bashkëpunimit në mes të Inspektorëve Komunal dhe Policisë së Kosovës nga stacioni policor i Gjilanit me qëllim të ruajtjes së ambientit dhe krijimin e një klime të pastër në Komunën tonë.

Komandanti i Stacionit Major Alban Ramushi, i njoftoi Drejtorin dhe Inspektoret Komunal se Policia e Kosovës është e gatshme të bashkëpunoj dhe t`i ndihmoj ata në ç’do kohë me të vetmin qëllim që të arrihet vetëdijesimi i qytetarëve për një ambient të pastër, po ashtu dhe shqiptimin e gjobave mandatorë si nga ana e Inspektorëve por edhe e policisë, ndaj personave fizik dhe juridik të cilët me veprimet e tyre të qëllimshme hedhin mbeturina jashtë vendeve të përcaktuara apo të destinuara për këtë qëllim, dhe në këtë mënyrë bëjnë ndotjen e ambientit dhe mjedisit, gjë që ky fenomen paraqet rrezik për shëndetin e qytetarëve tonë.

Inspektorët Komunal kanë dorëzuar edhe Udhëzimin Administrativ të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë me numër 06/2018 ku parashihen përveç masave tjera edhe Ndëshkimet dhe Gjobat Mandatore./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).