Policia e Gjilanit takon përfaqësuesit e lagjes “Abdullah Presheva”

Gjilan – Të martën është realizuar takim me KLSP “Abdullah Presheva” i cili takim është kryesuar nga komandanti i stacionit policor në Gjilan, major Alban Ramushi.

Qëllimi i takimit ka qen gjendja e sigurisë në lagjen “Abdullah Presheva” , ku komandanti i stacionit ju premtoi bashkëpunim dhe përkrahje këtij këshilli në çdo kërkesë të tyre, që ka të bëjë me ngritjen e sigurisë në lagje dhe mirëqenien e qytetarëve.

Takimet e tilla të karakterit bashkëpunues do të vazhdojnë me intensitet më të shtuar gjatë sezones verore kur në vendlindje kthehen shumë bashkëqytetar tanë.

Policia e Kosovës punon për të siguruar një ambient të sigurtë dhe prosperues për gjithë qytetarët e saj njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).