Policia e Gjilanit e kënaqur me ekspozitën e institucioneve të sigurisë

Gjilan – Ekspozita është vizituar nga numër i madh qytetarësh e veçanërisht nga fëmijë të etnive të ndryshme që jetojnë në komunën e Gjilanit.

Në qytetin e Gjilanit, lagja Dardania te “Çerdhja e re e fëmijëve”, në rrugën “Muharrem Ibrahimi”, KFOR-i, Policia e Kosovës, FSK, Zjarrfikësit kanë mbajnë një ekspozitë/ prezantim për fëmijë dhe qytetarë të komunës së Gjilanit.

Ngjarja, ka filluar nga ora tetë e mëngjesit dhe ka zgjatur deri rreth orës 11:00.
Qëllimi dhe mesazhi i këtij eventi ka qenë që qytetarët e Gjilanit, fëmijë dhe prindër, të njihen për së afërmi me institucionet e Sigurisë së vendit dhe mjetet e tyre të punës së përditshme.

Komandanti i KFOR-it në Kosovë, Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe personalitete tjera të drejtorisë së Arsimit kanë mbjellë një pemë paqeje në oborrin e Çerdhes së fëmijëve si simbolik për një vend të qetë të sigurt dhe prosperuar për të gjithë.

Ekspozita është vizituar nga numër i madh qytetarësh e veçanërisht nga fëmijë të etnive të ndryshme që jetojnë në komunën e Gjilanit.

Stacioni policor i Gjilanit ka planifikuar dhe është kujdesur mirë që kjo ngjarje domethënëse të kaloj pa as një incident, duke shtuar ndjenjën e sigurisë për të gjithë qytetarët e Komunës së Gjilanit thuhet në njoftimin e Ismet Hashanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).