RCCOLA

Po udhëtonin me veturën e cila kishte dokumente të falsifikuara, pranga për dy të dyshuar

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Gjilan – Dy meshkuj kosovarë janë arrestuar për shkak se gjatë kontrollit të dokumenteve të veturës që po udhëtonin të njëjtat dyshohet se janë të falsifikuara dhe i përkasin një veture tjetër.

Verifikimi është kryer në bashkëpunim me autoritetet e shtetit të huaj pasi vetura në fjalë kishte traga të një shteti të huaj.

KKVITI

Në cilësi të provave materiale janë sekuestruar një veturë, dokumentet e veturës dhe dy telefona mobil. Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/