Po transportonte kafshë në mënyrë ilegale, ndalohet nga policia

Viti – Në fshatin Sadovinë të Vitisë raportohet se nga njësiti policor është ndaluar automjeti furgon, të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit është vërejtur se i njëjti transportonte 35 krerë bagëti.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe të njëjtit i është lëshuar vërtetim për mos tjetërsim të kafshëve deri në një vendim tjetër njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS