Po transportonte kafshë në mënyrë ilegale, ndalohet nga policia i dyshuari

Kamenicë – Në fshatin Rogoqicë të Kamenicës, raportohet se nga njësiti policor është ndaluar automjeti transportues që drejtohej nga i dyshuari mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit është vërejtur se i njëjti transportonte 11 copë dhi pa certifikatë të transportit dhe pa certifikatë të dezinfektimit të automjetit.

Rasti i kompletuar i është dorëzuar zyrtarëve të AUV, për procedura të mëtutjeshme njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS