Po transportonte ilegalisht kafshë, ndalohet nga inspektorët e AUV-it

Kamenicë – Në fshatin Korminjan, të Ranillukut njësiti policor ka ndaluar kamionin me targa vendore të cilin kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë ku gjatë kontrollit është konstatuar se në kamion i dyshuari kishte pasur të ngarkuar 7 krerë gjedhe të cilët nuk kanë pasur të vendosur numra matrikulimit dhe për transport nuk posedonte dokumente përkatëse.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe inspektorët e AUV-it të cilët e kanë konstatuar gjendjen faktike të cilët edhe janë marr me procedimin të mëtejmë të rastit. I dyshuari si dhe gjedhet janë liruar.

Rasti nën hetime njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS