Po transportonte ilegalisht kafshë, ndalohet kamioni nga inspektorët e AVUK

Gjilan – Tek “Dheu i Bardhë” në rrugën Bujanovc-Gjilan është ndaluar kamioni me targa vendore dhe pronar mashkull kosovar i cili transportonte dy dema dhe dy gjedhe.

Lidhur me rastin janë informuar inspektorët e AVUK dhe pas verifikimit është liruar kamioni me kafshët, ndërsa rasti procedohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS