Fidanishtja

“Po provojmë të gjejmë zgjidhje për deeskalim të menjëhershëm”, Borell flet për takimin me Kurtin

/ 1 minutë lexim

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së Josep Borrell ka njoftuar për fillimin e takimit me kryeministrin Albin Kurti në Bruksel dhe për synimet nga ky takim.

Uji Dea

Situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë shumë e tensionuar. Sot, ne synojmë të gjejmë zgjidhje për de-përshkallëzimin e menjëhershëm dhe për rrugën përpara. Takimi me kryeministrin Albin Kurti ka filluar”, ka shkruar Borrell në Twitter.