Uji Dea

Po kontrabandonte pllaka qeramike nga Serbia në Kosovës, traktori me mallra i konfiskohet nga dogana

/ 1 minutë lexim

Kamenicë – Në fshatin Karaqevë të Kamenicës është shoqëruar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që në traktorin e tij kishte të ngarkuar pllaka të qeramikës, që dyshohen të jenë të kontrabanduar nga Serbia për në R. Kosovës.

UBT

Me vendim të prokurorit, traktori me mallra është konfiskuar dhe dërguar në terminal doganor, ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/