Po bënte tregti të ndaluar, i konfiskohet vaji motorik

Viti – Njësia policore ka ndalur fugonin me vozitës mashkull shqiptar, i cili ishte duke transportuar vaj motorikë pa dokumentet përkatëse.

Me vendim të prokurorit, furgoni së bashku me 1284 litra vaj motorik është konfiskuar, ndërsa i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).