Po bënte tregti të ndaluar, i konfiskohet malli vozitësit serb

Gjilan – Njësiti policor ka ndaluar një automjet me ngasës mashkull serb, gjatë kontrollit në veturë janë hasur mallra të cila ishte duke i transportuar në mënyrë ilegale si: mbathje, lëngje, mish.

Malli është konfiskuar, është dorëzuar doganës dhe me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregull njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS