Plaçkitin filialin e PTK-së të maskuar e të armatosur

Gjilan – Të enjtën rreth orës 18:00, dyshohet se dy persona të maskuar dhe të armatosur, kanë hyrë në njërën nga filialet e PTK-së, në lagjen “Dardania”, në Gjilan, me ç’rast kanë arritur që nga dy punëtorë të marrin një shumë të të hollave dhe kanë ikur nga vendi i ngjarjes.

Policia dhe prokurori kujdestar kanë dalë në vendin e ngjarjes, rasti është cilësuar si “Grabitje” dhe prokurori ka udhëzuar policinë që të marrin video incizimet nga kamerat, në mënyrë që të identifikohen të dyshuarit thuhet në njoftimin e prokurorisë së shtetit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).