Uji Dea

Plaçkitet shtëpia e një serbi në Prekoc

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Hajnat kanë vjedhur një pushkë gjuetie, modeli dhe kalibri i panjohur, një mbajtës të municionit, një palë dylbi, dy motorolla, një pushkë ajrore dhe tre telefona mobil.

Policia e Kosovës në Gjilan ka paraqitur një rast për një vjedhje të raportuar që ka ndodhur në fshatin Prekoc të Novobërdës. Ankuesja e komunitetit serb, shtetase e Kosovës, ka raportuar në polici se persona të panjohur, kanë depërtuar në shtëpinë për të cilën ajo përkujdeset dhe e cila është pronë e kushëririt të saj, i cili jeton dhe punon përkohësisht në Zvicër.

Mobi Casa

Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës (PK), në Drejtorinë Rajonale në Gjilan, duke iu referuar deklaratave të ankueses, ka thënë se sipas saj,hajnat aty kanë vjedhur një pushkë gjuetie modeli dhe kalibri i panjohur, një mbajtës të municionit,një palë dylbi, dy motorolla, një pushkë ajrore dhe tre telefona mobil./rajonipress/