Plaçkitet Kalaja e Novobërdës, në Gërmovë të Vitisë konfiskohen 24 krerë bagëti

Gjilan – Objekti i Kalasë në Novobërdë, ka qen cak i hajnave. Ankuesi mashkull shqiptar ka raportuar se në objektin e Kalasë persona të panjohur kanë vjedhur një kabllo të rrymës elektrike.

Rasti është nën hetime.

Kurse një rast tjetër i kontrabandës me kafshë është evidentuar në Germovë të Vitisë. Njësitë policore gjatë kontrollit në një kamion që e drejtonte i dyshuari mashkull shqiptar kishte 24 krerë bagëti pa dokumente. Me vendim të prokurorit bagëtitë janë konfiskuar dhe është njoftuar njësiti i AVUK ka njoftuar policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).