Pjesëtarin e policisë e ngacmuan dhe e shantazhuan në rrjetet sociale, arrestohet i dyshuari

Gjilan – Ankuesi ( Pjesëtar i Policisë së Kosovës), ka raportuar se përmes rrjeteve sociale është ngacmuar nga personi i dyshuari shqiptar shtetas i Kosovës, ku i dyshuari e poston një foto të ankuesit në murin e rrjetit të vet “facebook” dhe më pas fillojnë komentet e ndryshme me motive të ulëta, kërcënime dhe fyerje nga ana e tij dhe shokëve te tij ndaj ankuesit. I dyshimti është arrestuar nga Policia e Kosovës dhe është sjell në lokalet e policisë, gjatë intervistimit në prani të mbrojtësit ligjor janë gjetur prova të besueshme se ai është i involvuar në këtë vepër.

Motivet e këtij rasti besohet të jenë në shenjë revolte dhe hakmarrjeje ndaj policit në fjalë pasi që me 24.07. 2020,nga ana e policisë ishte arrestuar djali i tij lidhur me një rast “Sulm ndaj personit zyrtar”.

Me vendim te prokurorit të dyshuarit i caktohet masa e ndalimit për 48 ore. Rasti procedohet në Prokurorinë Themelore njoftoi Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).