Pjesëmarrje masovike në zgjedhjet e brendshme të PDK-së në Gjilan

Gjilan – Tashmë jemi në fundin e zgjedhjeve të strukturave nëpër nëndegë dhe po vërehet dukshëm entuziazmi i madh i qytetarëve të Gjilanit për të rikthyer Partinë Demokratike në Gjilan të parën në këtë komunë.

Në tri kuvendet e fundit që janë mbajtur mbrëmë, kanë marr pjesë mbi 700 delegat, dhe vlen të përmenden dy kuvendet madhështore në Velekincë dhe Arbëri (lagjja XXI) ku në se cilën të pranishëm ishin rreth 300 delegat.

Nga 41 kuvende të mbajtura nëpër nëndegë deri më sot kanë marr pjesë rreth 4000 delegat dhe deri në fund pritet që kjo shifër të arrijë 4500 deri 5000 delegat.

Dekada e Re është platforma e cila po përkrahet nga të gjithë pa dallim moshe apo gjinie, prandaj Partia Demokratike në Gjilan me përfundimin e zgjedhjeve të brendshme do të rikthehet fuqishëm dhe bindshëm e para thuhet në njoftimin e PDK-së./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).