Pjesëmarrje masive e nxënësve të Gjilanit në garat nacionale të diturisë

Gjilan – Komuna e Gjilanit duke u mbështetur në zbatimin e vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për arsimin cilësor, Planin e Veprimit të Koordinatorit Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, marrëveshjes së bashkëpunimit me MASHT dhe kryetarit të komunës për programin nacional për rininë, sot janë mbajtur Garat Nacionale të Diturisë me një pjesëmarrje masive të nxënësve nga të gjitha shkollat e Gjilanit.

Në fjalën e tij drejtori iArsimit, Nazim Gagica, tha se përgatitjet që i ka bërë në bashkëpunim të plotë edhe me të gjithë personelin e shkollave ka rezultuar që gara të filloj me kohë, me pjesëmarrje masive dhe sipas planifikimit.
“Kur e shohim këtë pjesëmarrje masive të nxënësve nëpër të gjitha shkollat, vërtetë janë momente mbresëlënëse, sepse kjo pjesëmarrje dhe nxitimi i nxënësve që të jenë konkurrues na detyron neve në institucionet lokale që edhe më shumë ta mbështesim këtë sektor të rëndësishëm. Jo rastësisht Gjilani është shembull në këtë drejtim dhe jo rastësisht është prioriteti i parë i kryetarit Lutfi Haziri”, tha drejtori Gagica./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).