Pjesa e parë, Kosovë 0-0 Gjibraltar: Dominojmë por nuk shënojmë

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë pa gola në miqësoren ndaj Gjibraltarit.

Edhe pse djelmoshat tanë dominuan ndeshjen në shumë aspekte, rezultati është ai që ka rëndësi.

Kosova kishte dy raste të mira me Florent Muslijën dhe Bernard Berishën, por që të dy në momentet vendimtare nuk ishin të koncentruar.

Djelmoshat tanë e mbajtën topin për 66 për qind të kohë të kësaj pjesëlojë, ndërsa kishin nëntë goditje drejt portës, vetëm një në kuadrat.

Në anën tjetër mysafirët goditën dy herë, që të dyja në portë, por goditje të plogështa.

Në pjesën e dytë pritet që Kosova ta rrit volumin dhe për rrjedhojë ta gjej edhe golin. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).