Pini çaj, largoni tepricat ujore

Në Gjermani paraqet lisin e jetës përreth të cilin kanë vallëzuar të dashuruarit.

Konsiderohet si njëri ndër diuretikët më të mirë, pasi që ndikon dhe nuk dëmton veshkat. Ndihmon te shërimi i proceseve inflamatore, si dhe te problemet me veshka. Largon ujin e tepërt nga organizmi, kështu që konsumimi i këtij çaji sugjerohet gjatë periudhës së PMS-së (pesë deri në shtatë ditë para ciklit menstrual).

Po ashtu, nxit hedhjen e materieve të dëmshme nga organizmi dhe ndihmon në heqjen e celulitit Përgatitja: Një lugë me gjethe të mështeknës e përzieni me 2,5 dl ujë të vluar, e mbuloni dhe e lini të qëndrojë për 15 minuta. E kulloni dhe e pini tri herë në ditë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS