Peshku mbron nga leukemia

Konsumi i shpeshtë i peshkut ul gjasat për t’u prekur nga leukemia, tregojnë disa studime.Peshku njihet për efektet pozitive në mbrojtjen nga sëmundjet kardiovaskulare, pasi ndihmon organizmin të akumulojë yndyra të mira dhe të ulë shkallën yndyrave të këqija.

Por konsumimi sa më i shpeshtë i tij ndihmon shëndetin edhe në shumë aspekte të tjera, mes tjerash edhe në luftën ndaj llojeve të ndryshme të kacereve.

Studimet kanadeze kanë gjetur se personat që hanë më shesh peshk kanë pasur rrezik më të ulët për t’u prekur nga leukemia.

Ekspertët këshillojnë konsumimin e peshkut së paku dy herë në javë./mjeku/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).