Pesë Ligje të miratuara nga legjislatura e 6-të e Kuvendit të Kosovës

Kuvendi i Kosovës me legjislacion të ri që u vendos nga zgjedhjet e muajit qershor, këtë vit u kritikua si legjislaturë jofunksionale.

Madje në legjislaturën e gjashtë të Kuvendit të Kosovës është arritur të mbahen vetëm 13 seanca plenare dhe janë miratuar pesë ligje, transmeton Indeksonline.

Duhet shtuar se Kuvendi i Kosovës si institucion ishte preh e shumë kritikave për arsye të mos mbajtjess dhe zhvillimit të seancave plenare.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).