Pesë futbollist të SC Gjilanit me COVID-19

SC Gjilani edhe zyrtarisht ka pranuar rezultatet për COVID-19, duke u alarmuar se pesë futbollistët e saj janë të infektuar me COVID-19.

Drejtori Ekzekutiv i SC Gjilanit, Sevdail Robelli, e ka konfirmuar këtë lajm.
“Po është e vërtet se pesë futbollist janë të infektuar me virusin COVID-19 dhe jemi shumë të befasuar, këto raste kanë ndikuar shumë negativisht tek futbollistët tjerë por të mërkurën do t`i ritestojmë prapë”, ka përfunduar Robelli.

Të infektuar janë: Blendi Jakupi, Tomislav Busic, Darko Nikac, Shend Kelmendi dhe Sebino Plaku, gjithashtu pozitiv me COVID-19, kanë dalur edhe 4 zyrtarë të klubit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).