Pesë aktakuza të ngritura nga Prokuroria e Gjilanit

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ndaluar 1 (një) person, në kohëzgjatje prej 48 orëve, ka paraqitur 1 (një) kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, me propozim që kjo masë të mbahet në institucionin e kujdesit shëndetësor, ndaj 1 (një) personi, dhe ka ngritur 5 (pesë) aktakuza, kundër 5 (pesë) personave për vepra të ndryshme penale.

Ndalimet e personave me urdhër të prokurorit:
Departamenti Përgjithshëm – ka ndaluar 1 (një) person, për 48 orë, për shkak të dyshimit
të veprave penale ‘’Vjedhje e rëndë’’ dhe ‘’Vjedhje’’.

Kërkesat për caktimin e paraburgimit (apo masa tjera):
Departamenti Përgjithshëm – ka paraqitur 1 (një) kërkesë për caktimin e paraburgimit,
me propozim që kjo masë të mbahet në institucionin e kujdesit shëndetësor, ndaj 1 (një)
personi, pasi dyshohet të ketë kryer veprën penale ‘’Asgjësim apo dëmtim i pasurisë’’, në
objektin e komunës së Gjilanit.

Aktakuzat:
Departamenti Përgjithshëm i Prokurorisë Themelore të Gjilanit, ka ngritur pesë (5) aktakuza, kundër 5 (pesë) personave, për këto vepra penale “Uzurpim i paligjshëm i pronës së paluajtshme”, “Asgjësim apo dëmtim i pasurisë” dhe “Vjedhje e shërbimeve” thuhet njoftimin e prokurorisë së Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).