Eko Higjiena

Përzierja e dy ushqimeve largon dhimbjet më shpejt se ilaçet

/ 1 minutë lexim

Problemet shëndetësore si diarreja ose dhimbjet e forta të kokës nuk mund të cilësohen si sëmundje, por se nuk janë aspak të këndshme dhe shkaktojnë dhimbje.

Nëse nuk dëshironi të përdorni ilaçe, mund ta përdorni këtë kombinim me dy artikuj ushqimorë dhe shëroni dhimbjet e caktuara.

KUNDËR DHIMBJEVE TË FORTA TË KOKËS

Hidromorava

Zieni një gotë kafe pa sheqer dhe aty shtrydhni lëngun e një limoni. E pini këtë dhe pas disa minutave do të ndieni lehtësim. Po ashtu, këshillohet që të pini shumë lëngje dhe të dilni në ajër të freskët.

KUNDËR DIARRESË

Tri lugë kafe të bluar i përzieni me dy lugë të madhe të lëngut të limonit. Masën e përzieni mirë dhe e konsumoni. Kjo përzierje ju ndihmon te mundimet dhe të vjellat, dhimbjet në lukth dhe diarresë. Po ashtu, mund të pini probiotik, kefir, të hani oriz ose banane.