RCCOLA

Përvjetori i Pavarësisë në Kamenicë shënohet edhe me këngë e valle

/ 1 minutë lexim

Kamenicë – Ansambli i Këngëve dhe Valleve “Zëri i Kamenicës” në bashkëpunim me Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport, për nder të Përvjetorit të 16-të të Pavarësisë, kanë paraqitur sot para publikut kamenicas programin kulturor me këngë e valle.

Hidromorava

Me interpretues të ndryshëm si Greta e Gentiana Azizi dhe Nazmije Demolli-Kastrati dhe nën tingujt e muzikës popullore, të pranishmit kanë pasur mundësinë të shohin performanca të ndryshme, të përgatitura për Pavarësinë./rajonipress/