KKVITI

Përveç Brojës edhe Asani ka probleme me trajnerin, nuk e ka ftuar në katër ndeshje

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Jasir Asani është një prej lojtarëve më meritor që Kombëtarja e Shqipërisë gjatë këtij viti do të luajë në Euro 2024 në Gjermani.

Edhe pse shkëlqeu me fanellën “kuqezi”, Asani është lënë në tribuna nga trajneri i tij në Korenë e Jugut, te skuadra e Gëangju, shkruan Indeksonline

Mësohet se futbollisti shqiptar dhe trajneri, Jung-hyo Lee kanë probleme njëri me tjetrin, prandaj nuk është ftuar në katër ndeshjet e fundit.

Uji Dea

Arsyeja thuhet se është dëshira e Asanit për t’u larguar nga klubi koreanë gjatë afatit të janarit, ku kishte oferta edhe nga skuadra e La Ligas.

Jasir Asani në ligën e Koresë që prej transferimit të tij ka zhvilluar 30 ndeshje, ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë tri asite./Indeksonline/