Përurohet shtatorja e Majlinda Kelmendit në qendër të Pejës

Është përuruar shtatorja e Majlinda Kelmendit në qytetin e saj të lindjes, Pejë.

Kampionia olimpike ka qenë prej vitesh krenaria e Kosovës, pasi thuajse në çdo garë që merrte pjesë rikthehej me medalje në vendin tonë.

Federata Botërore e Xhudos e ka zgjedhur Majlindën për t’i ndërtuar statujë.

Mijëra qytetarë nga e gjithë Kosova kishin udhëtuar drejt Pejës për të marrë pjesë në këtë përurim.

Pjesë e kësaj ceremonie ishte presidenti i Federatës Botërore të xhudos, Marius Vizer.

Pjesëmarrës ishin gjithashtu edhe fytyra të njohura të vendit.

Një fjalë rasti patën kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe presidenti i Federatës Botërore të xhudos, Marius Vizer.

Majlinda në mëngjes kishte deklaruar se është shumë e lumtur dhe krenare që i është ndërtuar shtatorja në qytetin e saj të lindjes. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).