Përurohet projekti për rregullimin e ujësjellësit në lagjen “Çamëria”

Kamenicë – Kryetari i komunës Qëndron Kastrati së bashku me zv.ministren e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal (MZHR) Magbule Shkodra dhe nënkryetarin Faton Jakupi, sot bënë përurimin e projektit për rregullimin e ujësjellësit në lagjen “Çamëria”.

Ky projekt i cili ka vlerën prej 125 mijë e 500 euro, ka rëndësi të jashtëzakonshme për banorët e kësaj ane.

Kastrati tha se uji është njëra nga nevojat themelore për jetesë dhe se po bënë krejt çka është e mundur që qytetarëve t’u ofrojë infrastrukturën bazike.

“Jashtëzakonisht i kënaqur që 256 shtëpi po furnizohen me ujë të pijshëm”, tha ai.
Ndërkaq, zv.Ministrja Magbule Shkodra tha se MZHR-ja është gjithmonë e gatshme për të bashkëpunuar në të mirën e qytetarëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).