Personat që kanë shtypje të lartë të gjakut, t’i ndalin urgjentisht këto ushqime

Simptomat e shtypjes së lartë të gjakut përfshijnë dhimbje gjoksi dhe dhimbje koke.

Gjendja, e cila njihet edhe si hipertension, prek 25% të popullsisë, transmeton lajmi.net.

Edhe pse ekzistojnë metoda trajtimi me medikamente, është e mundur që të zvogëloni rrezikun tuaj edhe në mënyrë natyrale, transmeton lajmi.net.

Ndryshimet e shëndetshme në dietën tuaj konsiderohen si mënyrë e thjeshtë për të ulur rrezikun në mënyrë natyrale.

Instituti i ushqimit “Edison” këshillon të shmangni ushqimet e natriumit dhe të kafesë.

Për të mos u shfaqur këto simptoma emblematike, ekzistojnë disa ushqime të cilat duhet t’iu shmangeni.

Ja cilat janë ato:

Alkooli
Proshuta
Kafeja
Djathi
/Lajmi.net/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).