Persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armës grabisin 280 euro, nga një barnatore në Gjilan

Gjilan – Në rrugën “Avdullah Tahiri” në Gjilan viktima femër shqiptare ka raportuar se rreth orës 22:13 derisa ajo kishte qenë në vendin e punës (barnatore) një person i dyshuar mashkull i maskuar dhe nën kërcënimin e armës kishte grabitur 280(dyqind e tetëdhjetë) € dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Pas një kohe të shkurtër, njësitë policore kanë identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin mashkull shqiptar. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS