Persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armës grabisin 280 euro, nga një barnatore në Gjilan

Gjilan – Në rrugën “Avdullah Tahiri” në Gjilan viktima femër shqiptare ka raportuar se rreth orës 22:13 derisa ajo kishte qenë në vendin e punës (barnatore) një person i dyshuar mashkull i maskuar dhe nën kërcënimin e armës kishte grabitur 280(dyqind e tetëdhjetë) € dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Pas një kohe të shkurtër, njësitë policore kanë identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin mashkull shqiptar. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).