Përparim Osmani – Laqi përforcon kampionët e Dritës

Mbrojtësi i djathtë i Prishtinës Përparim Osmani i pakënaqur me angazhimin e pakët në skuadrën e Prishtinës ka kërkuar që t`i bashkëngjitet kampionëve aktual të Kosovës Dritës. Laqi 30 vjeçar edhe pse ka kontratë gjerë në qershor me Prishtinën ka arrit të gjejë gjuhë të përbashkët duke u hazuar tek “bardh e kaltërtit” e Dritës.

Mbrojtësi Osmani ka deklaruar se nuk ishte aspak e lehtë të largohet nga Prishtina “Prishtina është një klub shumë i mirë i organizuar, mirëpo futbolli i ka këto gjëra
dhe nuk ka asgjë të keqe ti bashkohem Dritës. Në Prishtinë kam kaluar momente shumë të mira dhe skuadrës së Prishtinës i dëshiroj suksese dhe në fund të rikthej titullin e kampionit në kryeqendër”.

Përparim Osmani edhe me herët ka qenë pjesë e Dritës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).