Përkujtohet dëshmori Safet Rexhepi

Viti – Në përvjetorin e rënies së dëshmorit Safet Rexhepi, udhëheqës komunal, në krye me Kryetarin Sokol Haliti, përfaqësues të OVL- UÇK-së, familjeve të dëshmorëve e qytetarë të tjerë, bënë homazhe në varrin e këtij dëshmori, në varrezat e dëshmorëve në Viti.

Ndërkaq sot në fshatin Zhiti do të mbahet edhe dita e shkollës që mban emrin e dëshmorit Safet Rexhepi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).